Vaničky a kúpanie

AAA

Počet nájdených produktov: 1

TEGA Anatomické lehátko do vaničky AUTÍČKA

Plastové lehátko pre bezpečné kúpanie bábätka, kedy vďaka anatomickému tvaru pomáha pri pridržiavanie bábätka bezpečne vo vode. Na spodnej strane sú gumové prísavky pre lepšiu stabilitu. Rozmer: dxš cca 52x20 cm.

4,46

Skladom 2 ks

Vaničky pre bábätká - detská vanička na kúpanie bábätka

Je mylné sa domnievať, že je potrebné bábätko kúpať denne. Malé bábätko má veľmi citlivú pokožku, ktorá je veľmi náchylná na vysušenie, a častým kúpaním stráca vlastný ochranný film, môžu sa na nej tvoriť prasklinky, v ktorých sa môžu množiť škodlivé mikroorganizmy. Dermatológovia a pediatri práve preto odporúčajú kúpanie bábätka len raz až dvakrát týždenne.

Častejšie kúpanie bábätka zbytočne novorodeneckú pokožku vysúša a dráždi, a tým stráca prirodzenú imunitu. Rodičia si radi užívajú večerné rituál kúpanie bábätka, ale naozaj je nutné zbytočne malé bábätko nekúpať. Samozrejme, že frekvencia kúpanie sa potom zvyšuje, akonáhle sa bábätko začne pohybovať, v lete potiť, liezť, utekať.

Kúpanie bábätka vykonávame, pokiaľ možno, bez akýchkoľvek prísad, okrem prírodných olejčekov alebo mydiel, ktorými umyjeme genitálie a zadoček. Teplota vody vo vaničke - detská vanička - vaničky pre bábätko - by pre novonarodené bábätko mala byť 37 ° C. Staršieho dojčaťa môžeme postupne as rozumom otužovať.

Lehátka do vane pre bábätká

Koľko vody má byť napustené do vaničky pre bábätká - detská vanička pre bábätko?

Väčšinou je to cca 10 - 15 cm, ak používame lehátko do vane, potom samozrejme musíme hladinu vody vo vaničke prispôsobiť. Inak bez lehátka do vane musíme zabezpečiť hlavičku tak, aby sa nemohla ponoriť pod vodu! Čím viac dokážeme dieťaťu, že je vo vode v bezpečí, tým rýchlejšie bude naše bábätko kúpanie milovať! Detská vanička - vaničky pre bábätká - sa väčšinou viac osvedčí ako kýblik na kúpanie, zvlášť, ak je bábätko už niekoľkomesačné, pretože to potom má vyložene túžbu kopať a búchať nožičkami a ručičkami, a špliechanie je vyložená srandu pri kúpaní bábätka.

Novonarodené bábätká kúpeme krátko, aby neprechladlo, pretože nemajú ešte riadne vyvinutú termoreguláciu. Po kúpeli jemne utrieme, ale nedrhnite, jemnú pokožku mäkkou osuškou. Po každom kúpaní bábätka by sme mali natrieť pokožku bábätka najlepšie prírodným olejom (napr. kvalitným slnečnicovým, mandľovým, olivovým panenským olejom, makovým alebo nechtíkovým olejom, a pod)

Kúpanie bábätka - vaničky pre bábätká - detské vaničky - detská vanička - lehátka do vane - detská lehátka do vaničky - kýblik na kúpanie - vedro na kúpanie