Nosné odsávačky

AAA

Počet nájdených produktov: 0

Nosné odsávačky - aspirátory

Dutina nošteku je pokrytá sliznicou, ktorá má na povrchu riasinky, ktoré pomáhajú dostať vzniknutý hlien a zachytené cudzorodé čiastočky von z dýchacích ciest. Táto sliznica reaguje má vlastný obranný mechanizmus.

Nádcha u novorodenca

Bábätko, na rozdiel od starších detí, dýcha nošteku, pretože dýchať pusinkou je vďaka anatomickým pomerom pre bábätko zložité. Keď bábätko má nádchu, ktorá zapríčiní zlú priechodnosť nošteku, okamžite u neho nastane zvýšené dychové úsilie, je pre neho ťažšie všetko udýchat, pretože si nevie uľaviť pusinkou.

Nosná odsávačka na vysávač 

Ako bábätku uľaviť?
• v prvom rade vetráme a zvlhčujeme vzduch v miestnosti a zvýšime podloženie bábätka špeciálnymi bezpečnostnými podložkami, tzv kliny - chladný a vlhký vzduch okamžite uľavuje zdurené sliznice (zvlhčovače, Vincentka, časté vetranie, prechádzky na čerstvom vzduchu)
• nosné kvapky používajte vždy len výnimočne a krátko, tzn. aby sa bábätko mohlo nakŕmiť, alebo večer pred zaspaním
• ak vidíte voľným okom, že je noštek vyplnený hlienom, šetrne ho odsajte alebo vytrite a potom použite kvapiek (napr. Nasivin, Otrivin, Olynth - s koncentráciou účinnej látky podľa veku dieťaťa)

Ako a kedy použiť nosné odsávačky

Nosné odsávačky používame opatrne a opäť len v nutných prípadoch. Pre bábätko ide vždy o nepríjemný zásah, bude plakať a brániť sa. Je veľmi kontraproduktívne používať nosné odsávačky príliš často, lebo aj nosná sliznice potom môže reagovať podráždene zdurením.   

Ponúkame Vám niekoľko druhov nosných odsávačiek - nosná odsávačka na vysávač, elektrická odsávačka hlienov